Laptop biznesowy - Jaki będzie odpowiedni dla Ciebie?

Laptop biznesowy - Jaki będzie odpowiedni dla Ciebie?

Data dodania:
Ocena
0.00

Laptop do pracy w biurze zdecydowanie nie potrzebuje wielu zaawansowanych funkcji, jakie mogą być przydatne w innych zastosowaniach komputerów. Do zwykłych zadań wystarczą podstawowe parametry. Ważna w takim zastosowaniu laptopa jest jego trwałość i łatwość w używaniu. Nie chcemy też, żeby się psuł i bardzo powoli otwierał strony. Poniżej przygotowaliśmy kilka informacji odnośnie dobrego komputera przenośnego.

Czy moc obliczeniowa jest najważniejsza w laptopie biurowym?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Wygoda używania laptopa jest ważna — Dopasuj laptopa do siebie

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Urządzenia peryferyjne do laptopa

Dobrze jest, żeby laptop, z którego będziemy korzystać na co dzień, miał wejścia do różnych wtyczek. Znacznie ułatwi nam to pracę. Podczas prezentacji istotna jest możliwość podłączenia kabla HDMI i korzystania z rzutnika. Niektóre dane zapisane są na dyskach lub pendrive'ach i dobrze jest móc je podłączyć do naszego laptopa. Są też kable służące do podłączenia internetu, kiedy nie możemy korzystać z innych form połączenia. Wszystkie te urządzenia mają na celu przyspieszenie naszej pracy i zwiększenia jej wydajności i komfortu.

Autor artykułu
Rajmund Wasilewski
Oceń artykuł
Tagi artykułu
laptopy biznesowe laptopy do pracy biurowej ms office intel core system operacyjny dyski ssd dyski hdd hdmi
Komentarze artykułu
1
Jacek Bąk

Każdy powinien wybierać laptopa pod siebie. Mi się sprawdza taki mega lekki, nieduży a pamięci też ma sporo.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii