Zakup tabletu - na co zwrócić uwagę wybierając swój pierwszy tablet?

Zakup tabletu - na co zwrócić uwagę wybierając swój pierwszy tablet?

Data dodania:
Ocena
0.00

Tablet to urządzenie na miarę XXI wieku, gdyż łączy w sobie wiele różnych cech, przekładających się na jego funkcjonalność. Większość osób miała z nim styczność co najmniej kilka razy w życiu. Jeśli jednak dopiero planujesz zakup swojego pierwszego tabletu i masz wrażenie, że gubisz się w gąszczu ofert, ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiadamy, do czego możesz używać tabletu i na jakie jego właściwości zwrócić uwagę będąc w sklepie.

Czym właściwie jest tablet?

Tablet jest wielofunkcyjnym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego i telefonu komórkowego. Najczęściej ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na wygodę jego użytkowania. Na korzystanie z aplikacji pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie wymaga on dodatkowej klawiatury i myszy.

Najistotniejsze zalety tabletów to ich rozmiar i waga. Nieduże wymiary zapewniają komfortowe przenoszenie go w torebce, plecaku, czy dłoni. Przekątna ekranu tabletu to na ogół od 7 do 12 cali. Korzystanie z internetu odbywa się przy użyciu Wi-Fi, a na dodatek w wielu sytuacjach tablet można wyposażyć w kartę SIM oraz stosować go jak smartfona.

Jak można wykorzystać tablet?

Okazję do korzystania z tabletu odnajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli. Z uwagi na pokaźny ekran będzie on wygodniejszy od smartfona do korzystania z poczty internetowej, lub robienia zakupów w sieci.

Zainstalować da się na nim większa część aplikacji, a za ich pomocą korzystać z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych, grać w gry czy też oglądać filmy. Graficy niejednokrotnie korzystają z tabletów, wykorzystując je jako narzędzia do rysowania. Są urządzeniami bardzo wszechstronnymi. Będąc w ich posiadaniu, być może sami znajdziecie dla nich dużo więcej zastosowań.

Czym kierować się podczas zakupu swojego pierwszego tabletu?

Przed zakupem rekomenduje się fizyczną przymiarkę do urządzenia. Udaj się do sklepu, chwyć tablet do ręki i oceń, czy rozmiar, waga i jakość obrazu Ci się podobają. Skup się na jakości wykonania i zastosowanych materiałach. Wysokiej jakości sprzęt będzie zapewne służył przez długi czas.

Już przed zakupem zastanów się, do czego przeważnie będziesz używał swojego narzędzia. Jeżeli będzie to narzędzie wyłącznie do czytania poczty, przekątna ekranu nieco większa aniżeli w smartfonie może Ci wystarczyć. Jeśli planujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi lub obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie stosownym wyborem.

Ustal jaka bateria zasila wybrany tablet. Każdy producent określa pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości przypadków pozwolą na dłuższą pracę sprzętu. Rozwiązania tańsze pozwalają na używanie ich w czasie do około 4 godzin. Te droższe dają radę obsługiwać aplikacje bezustannie nawet do 10 godzin. Prócz baterii skup się również na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zaspokoi potrzeby przeciętnego zjadacza chleba.

Stojąc przed wyborem tabletu, należy określić, jakich łączy i modułów będzie się potrzebowało. Dla graczy będzie ważny moduł LTE oraz Wi-Fi w najnowszym standardzie. Jeżeli urządzenie jest wyposażone w złącze HDMI, możliwe jest podłączenie go do telewizora lub komputera i oglądanie na dużym ekranie materiałów, które znajdują się w pamięci tabletu. 

Osoby, które zamierzają korzystać z tabletu podczas podróży, na przykład służbowych, powinny zwrócić uwagę na dostępność GPS, który pozwala na chwilę zamienić się tabletowi w nawigację i zdecydowanie ułatwia jazdę po nieznanych terenach.

 

Autor artykułu
Oliwier Urbański
Oceń artykuł
Tagi artykułu
tablety tablety dla dzieci tablety biznesowe
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii