Na jaką inwestycję przeznaczyć środki w 2022 roku?

Na jaką inwestycję przeznaczyć środki w 2022 roku?

Data dodania:
Kategoria: Biznes i finanse
Ocena
0.00

Sytuacja na wielu rynkach inwestycyjnych jest dynamiczna, dlatego, aby inwestować trzeba mieć choć odrobinę czasu. Środki odłożone na koncie z każdym dniem tracą na wartości, a Ty nie wiesz na co przeznaczyć swój kapitał? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i wybierz coś dla siebie.

Dlaczego inwestowanie jest tak istotne?

Dużo ludzi uważa, że pieniądze można zarobić jedynie ciężką pracą, siedząc w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową czy też do tak zwanej „skarpety”. Oczywiście są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na dużym poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo właśnie o nią się tutaj rozchodzi, jest to spadek siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w poprzednim roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach pieniędzy. Można niewątpliwie szukać innych możliwości, żeby się przed nią uchronić, albo wyrównać poniesione straty, a o nich poniżej.

Rynek kryptowalut – od czego zacząć inwestycje?

Inwestowanie w kryptowaluty stało się ostatnimi czasy niezwykle modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale również przez prywatne osoby zajmującymi się inwestycjami okazjonalnie. Można się na nich rzeczywiście dużo dorobić oraz z łatwością pozbyć.

Ponadto specjaliści przewidują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin lub Ethereum zaliczą mocny wzrost w najbliższej przyszłości. Niewątpliwie, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się zmieniać z godziny na godzinę, co sprawia, że jeżeli jesteś totalnym amatorem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w bardziej przewidywalne aktywa, jakie prościej zrozumieć.

W jakie nieruchomości inwestować?

Kiedy mamy zaoszczędzone trochę większe sumy pieniędzy możemy pomyśleć o inwestycjach w nieruchomości.

Istnieje kilka sposobów jak to robić, ale ja zaprezentuję 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w dobrej cenie i okolicy, które po odświeżeniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po paru takich zabiegach da się zdobyć faktycznie ciekawe sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania oraz wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań wybieranych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest wziąć kredyt, zakupić mieszkanie, wynająć, a najemcy, płacąc nam czynsz za wynajem naszej nieruchomości po części albo w całości spłacają naszą pożyczkę.

Surowce – możliwości inwestycyjne kruszców

Kolejnym sposobem gromadzenia pieniędzy na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość solidny i przez wielu traktowany za jeden z bezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami zaskakującymi i kryzysami gospodarczymi.

Złoto to surowiec gwarantujący spore bezpieczeństwo środków oraz niskie ryzyko. Wynika to z faktu, że jego pozycja jest stała, a wartość nie ulega radykalnym zmianom. Ten surowiec to inwestycja na długie lata, która zabezpiecza oszczędności przed inflacją. Jeśli poszukujesz czegoś, co zabiera niewiele czasu i nie masz wysokich środków – zdecyduj się na złoto.

Autor artykułu
Radosław Michalak
Oceń artykuł
Tagi artykułu
inwestowanie inflacja kryptowaluty bitcoin ethereum nieruchomości surowce złoto
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii