Jaki będzie najlepszy prezent na chrzest?

Jaki będzie najlepszy prezent na chrzest?

Data dodania:
Kategoria: Rodzina i dzieci
Ocena
0.00

Co może się sprawdzić jako prezent na Chrzest Święty? To pytanie zadaje sobie każdy, kto dostał zaproszenie na to wydarzenie, a czasu jest coraz mniej. Warto pomyśleć o tym jak najwcześniej, aby był czas na ewentualne zamówienie czegoś spersonalizowanego. Liczy się trwałość i nawiązanie do tego sakramentu oraz waszej relacji.

Gdzie można kupić medalik? 

Jednym z najpopularniejszych upominków na chrzciny będzie biżuteria – na ogół łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Podarunek tego typu najczęściej będzie wykorzystywany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stateczną wartość.

Ilustrowane Pismo Święte dla najmłodszych 

Przekazana prostymi słowami oraz urozmaicona pięknymi ilustracjami Biblia zawsze się sprawdzi. Już od najmłodszych lat dziecko oswoi się z opowieściami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne opowieści. Należałoby zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, które polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie oraz w szeregu przypadków czytać i przeglądać obrazki.

Liczy się również forma – duże wymiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś małe książeczki można zabrać ze sobą przykładowo na Mszę do kościoła. Jeśli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wtedy najlepszym pomysłem na podarek będzie właśnie taka forma.

Modlitewnik na Chrzest Święty

Książeczka, dzięki jakiej maluch pozna pierwsze modlitwy, ma olbrzymie znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o standardowy modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę porównywalną do Biblii dla dzieci. Istnieją również serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest faktycznie wiele.

Maskotka patron – personalizowany prezent 

Innowacyjny pomysł na podarek i stworzenie szczególnej więzi między dzieckiem oraz jego patronem z Chrztu. Tego typu prezent może stać się ukochaną zabawką i przyjacielem malucha. Poniektóre wydawnictwa oraz sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, na przykład świętego Franciszka, jednak w sytuacji gdy patronem jest mniej popularny święty, można wyszukać w sieci osoby, które tworzą pluszowe (albo szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Personalizowana dekoracja pokoju dziecka – pamiątka Chrztu Świętego

Obrazek to wspaniały pomysł ze względu na to, że można umieścić go w pokoju dziecka jako dekorację. Jako element wystroju może być doskonałym wspomnieniem tego dnia, a także Waszej relacji. Warto zakupić spersonalizowane dzieło, może być to zarówno obraz, jak i rysunek czy płaskorzeźba. Każde z nich można zadedykować na odwrocie, a także umieścić datę w ramach wspaniałego wspomnienia.

Autor artykułu
Elżbieta Krawczyk
Oceń artykuł
Tagi artykułu
chrzest prezenty na chrzest obrazek święty modlitewnik biblia
Komentarze artykułu
1
Maurycy Gajewski

Dla mnie liczy się sam fakt, że ktoś przyjdzie. Nie czekam na prezenty.

0 0
Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Na czym powinno polegać żywienie niemowląt?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Jaki będzie najlepszy prezent na chrzest?
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 1
Artykuły z tej kategorii