Zabawki dla szczeniaka oraz psa, jakie wybrać najlepsze?

Zabawki dla szczeniaka oraz psa, jakie wybrać najlepsze?

Data dodania:
Kategoria: Flora i Fauna
Ocena
0.00

Szczeniaki, podobnie jak dzieci ubóstwiają spędzać czas na zabawie. Dlatego Ty, jako jego właściciel powinieneś zadbać o jego prawidłowy rozwój i przeznaczać część swojego czasu na zabawy z pupilem. Na rynku w ofercie są różnorakie zabawki, spełniające potrzeby szczeniaka i dorosłego psa, dlatego dobrze jest zapoznać się z przeznaczeniem zabawek oraz w jakim wieku zwierzęcia można je stosować! To pozwoli na odpowiednie spędzenie czasu przez psa.

Zabawki dla szczeniaka:

Typ zabawki należy dostosować do wieku zwierzęcia. Nabywając zabawki dla młodych psów, nie można zapominać, że gadżety przeznaczone dla dorosłych psów mogą być za duże lub nieodpowiednie. Młode psy w trakcie okresu wzrostu zębów nagminnie obgryzają przedmioty.

Zatem warto w tym okresie zapewnić im zabawki, które będą dostatecznie elastyczne i wytrzymałe.

Zabawki dla młodego szczeniaka:

W szczególności trzeba wybierać takie przedmioty, które będą pozbawione małych elementów, łatwych do odgryzienia oraz połknięcia.

Z całą pewnością sprawdzą się piszczące zabawki z gumy, jak również pluszaki, które pies będzie mógł szarpać, obgryzać i przytulać. Ta ostatnia cecha ma duże znacznie przede wszystkim u szczeniąt, które wcześnie zostały pozbawione matki oraz rodzeństwa.

Zabawki dla starszego szczeniaka:

Szczeniaki w wieku od 5 miesięcy do 12 miesięcy są już gotowe do intensywniejszej zabawy. Zatem u nich odpowiednio sprawdzą się już latające zabawki jak przykładowo krążki, ringo bądź specjalne klocki do aportowania. Jednakże powinno się pamiętać, że dla każdego psa innej rasy i rozmiarów zupełnie inna zabawka będzie stosowna. Z tej przyczyny w przypadku wątpliwości przy doborze akcesoriów dla swojego psa powinno się zapytać o zdanie hodowcę czy też sprzedawcę.

Zabawki dla psa z przewodnikiem:

Psy ubóstwiają bawić się ze swoimi właścicielami. W które zabawki najlepiej zainwestować, aby pies miał z nich maksimum radości?

  • Sznurki do przeciągania. Każda zabawka, którą właściciel może chwytać z jednej strony w ręce, a pies z drugiej jest świetna do wspólnych zabaw. Może to być zwyczajny sznur zawiązany w supeł czy też specjalny, kupiony w sklepie. Kiedy pies ściska sznur w pysku, nie można szarpać z całych sił, jedynie starajmy się robić subtelne ruchy oraz od czasu do czasu wznośmy zabawkę do góry.

  • Frisbee. Jest to z całą pewnością zabawka dla każdego psa, który ubóstwia biegać i chwytać przedmioty w locie. W jaki sposób rozpocząć zabawę z frisbee? Skuśmy psa, ażeby wziął brzeg talerza i trochę się z nim poprzeciągajmy. Etapami wprowadzajmy elementy chwytania talerza w ruchu, a dopiero na samym końcu uczmy psa jak chwytać talerz w powietrzu.

Zabawki logiczne:

Zabawki logiczne dla psa są tak samo kluczowe, jak ruch fizyczny. Konieczne jest codzienne dbanie o psychikę zwierzaka poprzez zabawę umysłową. Dobrym wyborem może okazać się mata węchowa, która poprzez umieszczenie w niej ciasteczek, będzie zachęcała zwierzaka do zabawy. Polega ona na umieszczeniu smakołyków w środku materiału, a pies, próbując je wyciągnąć, będzie musiał mocno wytężyć swój zmysł węchu.
 

Autor artykułu
Maryla Sokołowska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
zabawki dla psa zabawki dla szczeniaka frisbee zabawki logiczne dla pasów
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Twój kot często mruczy? Dowiedz się dlaczego!
  • Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Artykuły z tej kategorii