Jak taniec wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?

Jak taniec wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?

Data dodania:
Kategoria: Kultura i sztuka
Ocena
0.00

Taniec dla ludzi jest formą świetnej zabawy w dyskotece czy na imprezie. Rzadko bierzemy go pod uwagę jako zestaw ćwiczeń na co dzień. To niestety jest błąd! Dzięki swoim wszechstronnym właściwościom jest nazywany lekarstwem na wszystko, na psychikę, zdrowie fizyczne i smukłą sylwetkę. Czy to nie wystarczy, żeby zacząć ćwiczyć taniec od dzisiaj? Nie trzeba nawet wychodzić z domu! Możesz przecież tańczyć z bliskimi!

W jaki sposób endorfiny wpływają na nasze zdrowie? 

Taniec aktywuje do działania endorfiny, inaczej hormony szczęścia. Wpływa na nasze pozytywne samopoczucie, równocześnie pobudzając nasze zmysły. Istotnym elementem jest również muzyka, od której w dużej części zależy nasze nastawienie. Taniec kapitalnie poprawia humor, a także działa korzystnie na naszą motywację w ciągu dnia.

Jak poprawić akceptację i świadomość własnego ciała? 

Gdy tańczymy, poznajemy swój organizm. Polepszamy koordynację ruchową, ale przede wszystkim dążymy do samoakceptacji. Tańcząc, relaksujemy swoje spięte ciało, uzewnętrzniamy siebie oraz swoje emocje. Częsta aktywność pozwala poznać własne możliwości, a także zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem.

Taniec jako lekarstwo na zły nastrój 

Życie stawia nas w wielu sytuacjach, w wielu przypadkach takich, które sprawiają, że czujemy się sfrustrowani bądź źli. Wszelkie negatywne emocje gromadzą się w naszym organizmie, co sprawia, że nasz humor jest po prostu zły. Taniec jest świetnym sposobem na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji. Przez taniec można także ofiarować pozytywne emocje, takie jak radość lub szczęście i zarazić pozytywnym nastawieniem, otaczających nas ludzi.

Poprawa sprawności fizycznej za sprawą tańca 

Kiedy tańczymy, pobudzamy do pracy wszystkie nasze mięśnie. Dzięki temu usprawnia się nasza kondycja oraz sprawność fizyczna. Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Jeżeli da się więc połączyć przyjemne z pożytecznym, to taniec jest tego znakomitym przykładem.

Wpływ tańca na kształtowanie sylwetki 

Chciałabyś mieć ładniejszą figurę i zastanawiasz się, jak to osiągnąć? Podpowiadamy Ci taniec. Jest niesamowicie pozytywny i dobry niemal na wszystko. Twoje ciało z pewnością Ci się za to odwdzięczy piękną figurą, a do tego zdrowiem fizycznym i wspaniałym samopoczuciem. Warto wprowadzić go do swojego grafika na stałe i cieszyć się dobrą zabawą z bliskimi czy przyjaciółmi. Muzyka również będzie miała pozytywny wpływ na całość.

Autor artykułu
Augustyna Kozłowska
Oceń artykuł
Tagi artykułu
taniec hormon szczęścia koordynacja ruchowa sprawność fizyczna
Komentarze artykułu
0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Inne artykuły autora
Artykuły z tej kategorii